Innowacyjny wkład chłonny płatkowy

29,90 

Innowacyjny wkład chłonny płatkowy, składający się z czterech płatków o różnych długościach, czyli aż 8. warstw frotty bambus (80%)- bawełna organiczna (20%) 370g, dzięki któremu:

 • największa chłonność jest dokładnie tam, gdzie jest potrzebna
 • pod pleckami dziecka jest płasko, co jest bardzo istotne z punktu widzenia rozwoju niemowlęcia
 • dziecko jest w stanie złączyć nóżki, ponieważ struktura płatków sprawia, że wkład jest mięciutki
 • nie tworzą się w nim złogi, dużo łatwiej także wypłukać proszek do prania
 • jest wpinany na napkę z przodu, dzięki czemu ktokolwiek zakłada pieluszkę- wkład zostanie poprawnie założony
Kategoria:
Opis

Wkłady chłonne Teddy Bear’s Heartbeat są ergonomiczne, podobnie, jak nasze pieluszki wielorazowe.

Innowacyjny wkład chłonny płatkowy to jedyny w swoim rodzaju wkład, który łączy w sobie całą filozofię Teddy Bear’s Heartbeat. Dlaczego go uwielbiamy?

 • Składa się z czterech płatków różnej długości (zszytych w jednym miejscu)  frotty bambusowo- biobawełnianej o gramaturze aż 370!
 • Każdy płatek składa się z 2. warstw wspomnianej frotty, co daje nam 8 warstw chłonnego materiału,
 • Płatki są ułożone od najdłuższego, do najkrótszego- dzięki temu na pupie dziecka układają się „schodkowo”, przechodząc płynnie na plecy- pod którymi jest niemal płasko,
 • Dla wzmocnienia chłonności- 2 najdłuższe płatki można złożyć na pół, można także dołożyć Booster/ Wkład niemowlęcy (klik), lub Booster/ Wkład niemowlęcy V-back, (klik) który ma poszerzany koniec i dobrze wypełnia tył pieluszki.Innowacyjny wkład chłonny płatkowy
 • Wkłady są wąskie- mierzą ok 10 cm, a dzięki temu, że mają strukturę luźnych płatków- są przesuwalne względem siebie i dziecko jest w stanie swobodnie złączyć nóżki,
 • Dużo trudniej o tworzenie się złogów, proszek do prania także znacznie lepiej wypłukuje się z cieńszych „płatków”, niż z grubego wkładu,
 • Krócej schną, pomimo znacznej gramatury, jednak w miejscu łączenia dosychają nieco dłużej,
 • Wkład posiada napkę, za pomocą której wpinamy wkład z przodu pieluszki Teddy Bear’s Heartbeat – dzięki temu masz pewność, że każdy założy pieluszkę w ten sam sposób – mama, tata, babcia, czy pani w żłobku.

Innowacyjny wkład chłonny płatkowy

Innowacyjny wkład chłonny płatkowy z Boosterem/Wkładem chłonnym (klik) możesz zakupić w zestawie- taniej!

 

Pieluchowanie wielorazowe według Teddy Bear’s Heartbeat powinno być jak najbardziej ergonomiczne, by zapewnić dziecku komfort i możliwość swobodnego rozwoju, w związku z czym dobieramy chłonność podążając za potrzebami dziecka. Według najnowszej wiedzy fizjoterapeutycznej, stosowanie tzw. „szerokiego pieluchowania” nie jest wskazane, może wręcz zaburzać rozwój niemowlęcia i utrudniać mu nabywanie nowych umiejętności motorycznych. Nawet w przypadku stwierdzenia poważnej dysplazji- stosuje się zaopatrzenie ortopedyczne, a nie szerokie pieluchy : – ) (i nie mamy na myśli dysplazji fizjologicznej, z której większość dzieci wyrasta).

Najlepszą rzeczą, jaką możemy zrobić dla naszego dziecka, to zapewnić mu swobodę ruchów.

Właśnie dlatego wkłady Teddy Bear’s Heartbeat są wąskie i mięciutkie, a dziecko jest w stanie złączyć w nich nóżki, niemal jak w jednorazowej pieluszce.

Dzianina oraz nici, z których został wykonany wkład zostały wyprodukowane w Polsce i posiadają certyfikat Oeko Tex 100, co świadczy o tym, że są pozbawione toksycznych substancji i mogą mieć kontakt ze skórą niemowląt i dzieci. Wszystkie produkty zostały zaprojektowane i uszyte w Polsce, z poszanowaniem godności każdego pracownika.

oeko standard

Wymiary przed wykurczeniem: 24/26/28/30cm długość, 10cm szerokość

Wykurczenie ok 10% na długość